AİLEDE İLK ADIM; İLETİŞİM

T.C. İçişleri Bakanlığı PRODES desteği kapsamında desteklenen projemizde, geleneksel Türk aile değerlerini ve sağlam aile yapımızı devam ettirebilmek adına, aile içi iletişimimizi ve değerlerimizi güçlendirmeyi amaçladık.

T.C. İçişleri Bakanlığı PRODES desteği kapsamında desteklenen projemizde, geleneksel Türk aile değerlerini ve sağlam aile yapımızı devam ettirebilmek adına, aile içi iletişimimizi ve değerlerimizi güçlendirip daha istikrarlı ve daha başarılı bir toplum haline dönüştürmesi ve ebeveyn oldukları taktirde çocukların sosyo-psikolojik ve duygusal, gelişimsel, zihinsel gelişimlerini doğru değerlendirebilen, var olan sorunları zamanında fark edebilen ve doğru çözümler konusunda rehberlik edebilecek tutumlar geliştirmeleri için farkındalıklarının arttırılması amaçlanmıştır.

“Aile içi istismara son” projesi ile Devlet Yurtları’nda büyüyen kızlarımıza gitmiştik. “Bilinçli anne, sağlıklı gelecek” projesi ile ebeveynlere ulaşmıştık. “Yetim gülerse, Dünya güler” diyerek, yetimlerimize kucağımızı açmıştık.

Artık ‘topyekün bir proje’ gerekiyordu. “Ailede ilk adım, iletişim” diyerek, evlilik yolculuğuna çıkan çiftlerimize ulaştık.

Hedefimiz; geleneksel Türk aile değerlerini devam ettirebilmek, aile içi sağlıklı, etkili ve doğru iletişim, aile içi yaşam kalitesini arttırmak ve değişen koşullara çözüm ve uyum süresini kısaltmak idi.

Projemiz, İçişleri Bakanlığı
Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün PRODES programı kapsamında desteklendi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp