GEÇMİŞ VE GELECEĞİ BİRLEŞTİREN KIRKYAMA SANATI İLE KADINLARIN GÜÇLENDİRİLMESİ

“Bu Proje İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2021 Yılı Yaratıcı Endüstriler Mali Destek Programı Kapsamında Desteklenmektedir. Bu Proje İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2021 Yılı Yaratıcı Endüstriler Mali Destek Programı Kapsamında Desteklenmektedir.”
Proje başvurularımız kapanmış ve projemiz sonuçlanmıştır. İstanbul Kalkınma Ajansı @istkaorgtr desteğiyle hayata geçen “Geçmiş ve Geleceği Birleştiren Kırkyama Sanatı ile Kadınların Güçlendirilmesi” projemizin başvuruları başladı.
📌 25-55 yaşındaysanız,
📌 Çalışmıyor ve kendinizi geliştirmeyi arzuluyorsanız
Başvurularınızı bekliyoruz. Proje faaliyetleri ve eğitimler katılım ücretsizdir, kontenjanlar sınırlıdır!

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından Yaratıcı Endüstriler Mali Destek Programı kapsamında desteklenen projemizle Bayrampaşa ve Gaziosmanpaşa ilçelerinde kadın girişimcilerin ve kadın istihdamının, döngüsel ekonominin İstanbul’da ve Türkiye’de yaygınlaşmasını ve sektör payının artırılması ve Kırkyama ve diğer kültürel ürünlerimizin İstanbul ekonomisinde ağırlığının artması amaçlanmaktadır.

Proje kapsamında İstanbul Bayrampaşa ve Gaziosmanpaşa ilçelerinde yaşayan ve istihdamda yer almayan kadınların ücretsiz faydalanabilecekleri ve kırkyama sanatının döngüsel ekonomik modeli ile birleştirileceği bir Atölye kurulacak ve bu atölyede 48 kadına kırkyama sanatında mesleki yetkinliklerini geliştirecekleri kişisel ve mesleki eğitim almaları sağlanacaktır.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp